O NAS

Skąd ten pomysł?

Ze złości. Ze złości i miłości.
Złość na kłamliwą, jednostronną, prawacką wizję historii, na “kto nie Polak i katolik, ten wróg i zdrajca”, na zawłaszczenie sobie każdego bohaterstwa, każdej idei niepodległościowej, idei patriotyzmu przez prawicę. Ale też sprowadzenia patriotyzmu do przemocy wobec obcych, do nienawiści do “innego”, od kultu Żołnierzy Wyklętych, do zniszczenia budki z kebabem.
A miłość? Do ludzkiej solidarności. Do wolnosci, prawdy, równości, sprawiedliwości. Miłość do lewicowych ideałów, wiara, że razem możemy przywrócić utraconą pamięć i na tym fundamencie budować dobrą, wspólną przyszłość. Jesteśmy pewni, że możemy to zrobić, ale potrzebujemy wiedzieć, że nie jesteśmy sami, że mamy swoją reprezentację symboliczną, że mamy z czego czerpać i komu dać naszą opowieść.
Także ten. Robimy koszulki 🙂

Na czym nam zależy

Etyczna produkcja
Potrzebujemy etycznego biznesu. Wszyscy. Legalnych, certyfikowanych upraw. Umów o pracę. Godnych stawek. Lokalnych dostawców, co wpływa na zmniejszenie śladu węglowego. Uczciwego płacenia podatków. Jako Kolektyw Lewacka Szmata staramy się o zapewnienie tych standardów w naszej działalności.

Jakość i cena

Tekstylia szyjemy w zagłębiu polskiego przemysłu odzieżowego, czyli w okolicach Łodzi i Pabianic, wybierając tych partnerów, ktorzy z jednej strony zapewniają wysoką jakość produktów, z drugiej zaś nie łamią praw pracowniczych. Oznacza to mniej więcej tyle, że nasze koszulki nie są najtańsze na świecie, z czego bardzo się cieszymy- ponieważ dzięki temu pracownicy dostają swoje pensje na czas, a my mamy dla Was ubrania świetnej jakośc

Lewacka Szmata

tak tak, jesteśmy prawdziwymi Lewackimi Szmatami i jesteśmy z tego dumne. Dziś, kiedy “lewak” stał się obelgą, śmiało informujemy wszem i wobec, jakie mamy poglady i gdzie pana majstra można pocałować.